Inštitút Kundawell

O inštitúte Kundawell

Výskumný inštitút Kundawell bol založený predstaviteľom školy Čung jüan čchi kung / Zhong Yuan Qigong, Majstrom Xu Mingtangom, za podpory Medzinárodného charitatívneho fondu Mingtang v Seattle v USA. Odtiaľ sa jeho pôsobenie rozšírilo do Číny, kde sa v súčasnosti v Pekingu nachádzajú všetky výskumné, liečebné, učebné a študijné priestory Inštitútu.

ZYQ - Inštitút Kundawell v Pekingu

Hlavným zameraním Inštitútu Kundawell je výskum a liečenie chronických, zložitých a (podľa klasickej medicíny) nevyliečiteľných ochorení, pričom jeho jedinečnosť spočíva v tom, že ku každému pacientovi sa pristupuje individuálne, skúmajú sa príčiny ochorenia, berú sa do úvahy jeho vlastné podmienky,  čím je možné každému presne na mieru stanoviť jemu zodpovedajúci spôsob liečby.
Liečebno-výskumné pobyty sú dvojtýždňové. Počas tohto obdobia pacient absolvuje diagnostiku ochorenia nielen samotným Majstrom Xu Mingtangom, ale aj inými špecialistami - čínskymi lekármi prizvanými k spolupráci. V závislosti od špecifickosti a závažnosti ochorenia sú na konzultáciu k dispozícií ďalší skúsení špičkoví odborníci v celej Číne. Pacient absolvuje skvelé liečebné masáže od skúsených lekárov, liečenie Majstrom Xu Mingtangom, súčasťou celého výskumno-liečebného procesu je aj liečenie pomocou správnej stravy, byliniek a pohybom.Približný denný rozvrh liečebno-výskumného pobytu: -pohybové dynamické cvičenie, raňajky, liečebné masáže, obed, liečenie, večera, večerná  meditácia, v zostávajúcom čase dňa voľný program. Počas celého pobytu je možná spoločná návšteva kultúrneho podujatia, pamätihodností alebo typickej čínskej reštaurácie.
Dôležitým smerovaním Inštitútu Kundawell je okrem spomenutého výskumu aj výchova a tréning mladých študentov Lekárskej univerzity v Pekingu (hlavne zahraničných študentov v rámci päťročného študijného programu), ktorí si svoje odborné vedomosti dopĺňajú extra štúdiom a tréningom s Majstrom Xu Mingtangom, absolvujú tiež intenzívnu jazykovú prípravu so skúsenými čínskymi a americkými lektormi. Ďalšou súčasťou činnosti inštitútu je tréning liečiteľov - terapeutov, ktorí liečia pomocou metódy obrazov mysle „Image Medicine". Pod vedením samotného Majstra si v niekoľkomesačných kurzoch osvojujú tajomstvá tejto tisíce rokov starej liečebnej metódy.   

Návšteva Inštitútu

Samotný Inštitút sa nachádza takmer v centre Pekingu, 10 minút chôdzou severne od pešej zóny a najfrekventovanejšej ulice Wangfujing. Oproti budove Inštitútu sa nachádza najväčšia nemocnica čínskej medicíny v Pekingu, kde sú v prípade potreby pacienti doprevádzaní na konzultáciu k skúseným lekárom čínskej medicíny.

Priestory Inštitútu Kundawell sa nachádzajú na piatom poschodí budovy, na poslednom šiestom poschodí sú luxusné ubytovacie priestory pre klientov, jedáleň a dvor. Pred vchodom do ubytovacej časti stojí vstupná brána totožná s vstupnou bránou v Šaolinskom kláštore:

 • Po jej prekročení sa dostaneme do rozľahlej haly, ktorá slúži na spoločné stretnutia a večerné meditácie
 • Z haly sa vchádza do izieb, ktoré sú štandardného a apartmánového typu a a do jedálne
 • Prechodom sa dostaneme na strechu, kde je dvor s parkom na cvičenie a oddych a jaskyne na meditáciu
 • Na piatom poschodí je recepcia a vchod do Inštitútu
 • Nachádzajú sa tam aj meditačné haly, veľkosť ktorých sa reguluje posuvnými stenami, v nich prebiehajú aj ranné dynamické cvičenia
 • Sú tam učebne a konferenčná miestnosť
 • Priestory na výskum
 • Kancelárie
 • Osobitnú časť predstavuje liečebné, masážne a diagnostické oddelenie, do ktorého sa vchádza cez malú recepciu s miestom na oddych
 • Klient dostane sadu prikrývok, ktoré používa pri masáži
 • Jednotlivé masážne a liečebné miestnosti sú farebne odlíšené v súlade s farbou orgánu, na reguláciu ktorého sú určené

Keďže liečebno-výskumný pobyt reguluje fyzickú, energetickú a duchovnú stránku ľudskej bytosti, človek pocíti úľavu na tele i duši, „čistú hlavu“ a množstvo energie do ďalšieho života.

Príklady vyliečených ochorení

 • Závažné ochorenia vnútorných orgánov.
 • Vysoký krvný tlak (klienti užívali lieky na tlak počas 20 rokov) – po 4–5 dňoch liečenia v Inštitúte prestali brať tabletky, krvný tlak sa stabilizoval.
 • Hernia disku – Inštitút Kundawell garantuje 95%-nú úspešnosť bez vedľajších efektov, úspešnosť klasickým spôsobom je okolo 50 % a s vedľajšími efektmi.

V prípade záujmu o štúdium v Kundawell kontaktujte SAČČ.
Bližšie informácie ohľadne liečenia v Inštitúte vám poskytne Andrea Vlčková:
E-mail: anjie169@gmail.com , tel.: +421 905 611 991