Novinky

Intenzívny retreat v Šaoline 2018

retretat

 

V tomto roku len jedna skupina

 

Šaolinský retreat dáva cvičencom Čung jüan čchi-kungu/ZYQ jedinečnú možnosť precítenia hlbokých stavov ticha v Šaoline, ktorý je vďaka svojej energetickej sile jedinečným miestom na meditácie a intenzívne tréningy duchovného rozvoja. Počas mnohých storočí práve v tomto chráme a jeho blízkosti cvičili bojové umenie a Zen budhizmus mnohí veľkí Majstri a ich žiaci.

 

Ranné cvičenia a meditácie počas retreatu slúžia na upokojenie mysle, zbavenie sa negatívnych emócií a na udržanie vedomia v stave ticha. Toto dáva šancu na skúmanie svojho vnútorného sveta, ktorý je obsiahlym, hlbokým a mnohostranným systémom. Ak sa človek ponorí do stavu ticha svojho vedomia, čaká ho veľa krásnych, príjemných, ale aj zložitých momentov. Ak budete v meditácii pokračovať, môžete pocítiť niečo, čo sa nachádza za hranicami obyčajného šťastia.

 

https://youtu.be/DwYm-oAEKk8

Cvičenie čchikungu má veľmi pozitívny vplyv na zdravotný stav človeka. Pomáha v organizme nastoliť rovnováhu yin-yang, otvoriť energetické kanály a odstrániť energetické bloky, vďaka čomu odchádzajú staré zdravotné problémy, do života prichádza kľud a harmónia.

 

Retreat môže pomôcť odstrániť zo života človeka stres, škodlivé emócie, ponorením sa do svojho vnútra sa cvičencom môžu otvoriť nové, nečakané perspektívy, prísť nové tvorivé nápady, vyriešiť sa problémy, ktoré sa nám predtým zdali neprekonateľné, nastáva stav akéhosi „osvietenia“ vedomia. Človek cíti príliv síl, nachádza odpovede na svoje otázky.

 

Dá sa povedať, že počas týchto pár týždňov sa udeje „reštart systému“, očista od nepotrebnej informácie, štrukturalizácia získaných skúseností nasmerovaná na ich efektívne využitie. Retreat sa odporúča absolvovať aspoň dvakrát ročne.         

Dúfame, že po absolvovaní retreatu sa vám podarí nájsť hlbší zmysel svojho života, získate zdravie a dlhovekosť, otvorí sa pred vami nový svet plný slobody a harmónie.

 

Výuka/rozvrh

 

Počas retreatu je výuka/rozvrh rozdelený do dvoch častí: obyčajný rozvrh a rozvrh počas „Bigu š´čchi“.

 

    1. Obyčajný rozvrh (prvé a posledné dni retreatu). Ranná rozcvička pred vstupnou bránou do šaolinského chrámu. Prípravné cvičenia, šaolinská masáž, príjem energie, Veľký strom. Každý deň budú 4 bloky teórie a praxe ZYQ, prestávky na obed a večeru. Výuka prebieha od 9 – 22 hod.

  1. Rozvrh počas „Bigu š´čchi“. Pri tomto režime cvičenci prechádzajú na ovocnú stravu a v závislosti od hĺbky cvičenia prestávajú prijímať stravu. Počas cvičenia sa ľudské telo mení a začína viac fungovať na jemnohmotných energiách. Pri správnom cvičení sa dokážu aktivovať skryté možnosti organizmu a energiu potrebnú pre život je možné prijímať priamo z okolia.

 

Ranné cvičenie pri vstupnej bráne do šaolinského chrámu začína o 5.30 h. Každý deň ráno i večer budú dva 4-hodinové bloky cvičení ZYQ, ktoré umožnia ponoriť sa hlbšie do stavu ticha. Počas dlhej dennej prestávky je možnosť navštíviť okolité chrámy a silné energetické miesta a samostatne tam cvičiť. Zoznam týchto miest obdrží každý zaregistrovaný účastník, treba si ho vytlačiť a priniesť so sebou.

Na začiatku pobytu je plánovaný výlet, buď do okolitých hôr Song-shan alebo do Chrámu troch cisárov. Je to dlhá túra okolo 6-8 hodín, treba mať pohodlnú obuv, pokrývku hlavy proti s lnku, tričko na výmenu, vetrovku.

Ku koncu pobytu bude organizovaný celodenný výlet do mesta Luoyang, mesto je vzdialené 2 hodiny cesty autobusom od Šaolinu, kde navštívime budhistické jaskyne vytesané do skál Longmen shiku, ktoré budovali okolo 400 rokov a Chrám bieleho koňa, kam boli prvýkrát privezené Budhistické sútry z Indie (v tomto chráme boli preložené do čínskeho jazyka).

Celý pobyt je systematicky plánovaný. Majster dáva vysvetlenia a rady ako riešiť problémy pri cvičení a prípadné prekážky počas meditácie. Počúvajte ho, prosím a rozmýšľajte o tom, čo ste počuli. Budete mať možnosť všetko zažiť na vlastnej koži. Počas šaolinského retreatu si môžete v praxi overiť čo vám vyhovuje a čo nie. Osobná skúsenosť je v tomto smere neoceniteľná.

Ak sa venujete iným meditačným technikám, prosíme vás, zabudnite na ne počas tohto retreatu, je dôležité, aby ste nemiešali rôzne spôsoby na jednom mieste. Tento retreat slúži na zdokonalenie sa v cvičení školy ZYQ. V prípade, že sa ho chcete zúčastniť s cieľom tréningu iných meditačných techník, neodporúčame to.

Ubytovacie podmienky

Počas tohto retreatu sa musí celá skupina naučiť vzájomne existovať v jednoduchých podmienkach. Hlavným cieľom je meditácia, duchovný rozvoj, negatívne emócie tohto sveta sa budeme snažiť vytesnať z nášho života. Kvôli zachovaniu celkovej harmónie treba dodržiavať určité pravidlá. Najdôležitejšie je pamätať si, že toto je „tichý“ retreat, dodržiavať rozvrh, nevyrušovať iných, pamätať na bezpečnosť. Prosíme vás nepoužívať žiadne parfémy.

Ticho

Prejavte prosím úctu a vzájomné pochopenie, múdrosť a uvedomenie vo vzťahu k ostatným účastníkom. Počas retreatu získate veľké množstvo informácií, môžete si ich zapisovať, prosíme vás však počas retreatu v sále nenahrávať žiadne video.

Rozvrh  

Budeme dodržiavať stanovený rozvrh, prosíme vás zúčastňovať sa všetkých prednášok a meditácií, dodržiavať pokyny Majstra. Je naplánovaný dostatočne dlhý čas na oddych, voľné aktivity, pranie alebo rozmýšľanie o vašom duchovnom smerovaní.

Oblečenie

Pre pohodlie počas cvičenia je vhodné nosiť voľné a ľahké oblečenie (nie priezračné). Prosíme vás tiež, aby ste nosili čisté oblečenie. Počas retreatu nie je potrebné nosiť drahé predmety, šperky atď. Uprednostnite jednoduchosť a prirodzenosť.

Zdravie

Na meditácie nie je potrebná špeciálna fyzická príprava, psychickú záťaž však môže spôsobiť aj zlý zdravotný stav. Ak pri dlhom sedení pociťujete problémy v rôznych častiach fyzického tela, vyhľadajte prosím lekárov alebo masérov, aby vám ich odstránili. Ak pravidelne užívate lieky, zoberte si ich so sebou aj na retreat. Pri zmene klimatických podmienok alebo stravy môže prísť k zhoršeniu vášho zdravotného stavu. V prípade vyhrotenej situácie sa vo vedľajšom meste (cca 20 minút autom) nachádza moderná nemocnica s profesionálnym personálom.

Stravovanie

Počas obyčajného režimu sa 3x denne podávajú čínske jedlá formou bufetových stolov. K dispozícii sú rôzne druhy zeleniny, mäsa, rýb, ovocia. V malých obchodoch v blízkosti hotela je možné kúpiť nápoje a rôzne maškrty. Celá skupina sa stravuje naraz, nie sme schopní zabezpečiť rôzne druhy špeciálnej stravy, napr. surovú atď. V objekte nie je možnosť skladovať potraviny, ak by ste si ich priviezli so sebou.

Ubytovanie

Je zabezpečené v 2-lôžkových izbách v hoteli Dharma, ktorý sa nachádza priamo na území školy bojových umení a je jej súčasťou. V každej izbe je sprcha a wc, sú tam nočné stolíky, vešiak, stôl, televízor, 2 kreslá, taburetka, rýchlovarná konvica, kondicionér. Podmienky sú skromné. Za príplatok je možné ubytovať sa aj v lepšom hoteli.

Fajčenie a alkohol

Cigarety a alkohol sú jednou z foriem toxikácie organizmu, znemožňujú meditáciu a schopnosť poriadne sa uvoľniť. Počas retreatu je nutné vyhnúť sa fajčeniu a užívaniu alkoholu.

V tomto roku bude len jedna skupina

Od 4.augusta do 31.augusta 2018 (4 týždne)

Cena: 20300 čínskych juanov. Platby sa budú prijímať v EUR alebo v USD na základe výmenného kurzu na deň 5.august 2017. Doplňujúca platba za ubytovanie sa bude hradiť pri rozmiestnení v hoteli v Šaoline.

 

4.august – Deň príletu do Pekingu, registrácia účastníkov, od 12:00 hod ubytovanie v hoteli

Ak pricestujete skôr a nebudete chcieť doplácať za ubytovanie, treba počkať do 12:00 hod, kedy bude možné sa ubytovať. Ak plánujete pricestovať skôr a ubytovať sa v hoteli pred 4.augustom 12:00 h, treba to oznámiť organizátorom v predstihu cez email.

 

Účastníci sa z letiska dopravia do hotela v Pekingu samostatne (neskôr poskytneme podrobnú informáciu).

 

Ubytovanie v Pekingu: Hotel KANG MING (hneď vedľa Inštitútu Kundawell)

Ceny za ubytovanie sa môžu mierne meniť!

2-miestna izba, dvaja na izbe, ubytovanie zahrnuté v cene retritu

1-miestna izba, treba rezervovať, dopláca sa 200,- juanov

 

5.august 2017 – presun do Šaolinu

Skupina cestuje vlakom. Na zakúpenie lístkov na vlak treba zaslať organizátorom elektronicky na shaolin2018@kundawell.com kópiu vášho pasu čo najskôr. Po príchode treba predložiť originál vášho pasu najneskôr do 4.augusta 14.00 hod, na základe čoho vám zakúpime lístok na vlak. Lístky sa budú rozdávať na železničnej stanici na základe pasu. Odchod z hotela je 6.augusta o 09:00 hod ráno. Príchod do Šaolinu okolo 16:30 hod. Večera v Šaoline bude o 18.00 hod.

Tí, ktorí sa budú do Šaolinu presúvať letecky, kupujete si letenku Peking- Zhengzhou samostatne. Odchod z hotela do 12:00 hod, odlet lietadla linky CA1325 je o 14:55 hod, prílet do mesta Zhengzhou o 16:40 hod, presun do Šaolinu, večera.

 

Do pozornosti!

Ak máte viac pasov, prosíme, posielajte nám k registrácii a na nákup lístkov na vlak oskenovaný ten pas, s ktorým pricestujete do Číny! Ak nám v Číne dáte iný pas, ako ste uváddzali pri registrácii, zostanete bez lístka na vlak do Zhengzhou.

 

Ubytovanie v Šaoline

 

Hotel Dharma (starý, 3-hviezdičkový)

Kvôli obmedzenému počtu miest v hoteli, je tu možné ubytovanie iba po dvoch.

2-miestna izba bez rekonštrukcie, dvaja na izbe,    ubytovanie je zahrnuté v cene pobytu  

Do pozornosti!!! V Hoteli Dharma je tiež niekoľko 3- a 4-lôžkových izieb.

 

Hotel Business Hotel (nový)

Možnosť bývať samostatne aj v dvaja na izbe

2-miestna izba – dvaja na izbe – ubytovanie je zahrnuté v cene pobytu

2-miestna izba – jeden na izbe – doplatok 90 juanov/deň

 

Hotel Shankyu (nový lepší hotel)

Možnosť bývať samostatne aj dvaja na izbe.

2- miestna izba – dvaja na izbe – doplatok 40 juanov/deň/osoba

2-miestna izba – jeden na izbe – doplatok 150 juanov/deň

 

6.august – 28.august = retreat v Šaoline

Začiatok cvičení: 6.august o 15:00 hod

Koniec cvičení: 28.august o 18:00 hod

 

29.august – odchod zo Šaolinu do Pekingu. Autobusom ráno o 6:00 hod odchod na železničnú stanicu v meste Zhengzhou, cesta rýchlikom do Pekingu. Príchod do hotela v Pekingu okolo 14:00 hod.

Ak poletíte lietadlom, (letenku si zabezpečuje každý sám – let CA 1332) odchod na letisko v Zhengzhou je 29.augusta o 05:00 hod, príchod do Pekingu okolo 11:00 hod.

 

Ubytovanie v Pekingu: Hotel KANG MING (hneď vedľa Inštitútu Kundawell)

Ceny za ubytovanie sa môžu mierne meniť!

2-miestna izba, dvaja na izbe, ubytovanie zahrnuté v cene retritu

1-miestna izba, treba rezervovať, dopláca sa 200,- juanov

 

29.august – voľný deň, večer o 19:30 hod slávnostná večera

30.august – voľný deň

31.august – do 12:00 hod odchod z hotela

 

♣♣ Do pozornosti!! Ak chcete do Pekingu pricestovať skôr než 6.augusta o 12.00 hod a odcestovať neskôr ako 31. augusta o 12.00 hod, bude si treba samostatne doplatiť za hotelovú izbu (cena sa ujasňuje), je to okolo 400 juanov / noc / izba. V prípade voľných miest je tiež možné byť ubytovaný v Kundawell, cena 500 juanov / noc / izba (zahŕňa 3x denne stravu). V prípade záujmu pricestovať skôr, treba informovať organizátorov. 

=================================================================

 

DOPLŇUJÚCA  INFORMÁCIA:

Cvičenci, ktorí sa chcú zúčastniť retreatu v Šaoline sa musia VŠETCI dopredu zaregistrovať. Bez registrácie sa do skupiny nedostanete!!!

Skupina sa presúva z Pekingu do Šaolinu vlakom. Na zakúpenie lístkov na vlak treba zaslať organizátorom elektronicky na shaolin2018@kundawell.com kópiu vášho pasu čo najskôr. Po príchode treba predložiť originál vášho pasu najneskôr do 4.augusta 14.00 hod, na základe čoho vám zakúpime lístok na vlak. Lístky sa budú dávať len na železničnej stanici na základe pasu.  Ak do daného termínu nepredložíte originál vášho pasu, bude treba, aby ste si išli na železničnú stanicu vyzdvihnúť lístok samostatne. Na železničnej stanici stoja pri pokladniciach obrovské zástupy ľudí, v rade tak môžete stáť aj niekoľko hodín.

֎Pre záujemcov o registráciu֎

Online Registračná tabuľka sa nachádza na centrálnej ruskej webstránke www.zyq108.com, kde je možné priamo sa zaregistrovať pomocou nižšie uvedeného linku:

https://www.zyq108.com/news/shaolin-2018